Letošní výroční konference TIEMS se uskuteční v Římě

16/09/201516/09/2015 Krizové řízení Krizové řízení
Krizové řízení

Mezinárodní organizace TIEMS, jako každý rok, pořádá výroční konferenci. Letošní třídenní ročník se uskuteční v Římě ve dnech 30. září až 2. října 2015.

Konference se účastní celosvětoví odborníci a řada národních delegací z oblastí, které byly v nedávné době postiženy velkými katastrofami. Přijedou zástupci Nepálu, Číny, Indie, Nového Zélandu, Koreje a dalších.

Panelové diskuze na téma zemětřesení v Nepálu se první den zúčastní předseda představenstva T-SOFT, pan Jaroslav Pejčoch. Závěry a ponaučení plynoucí z této zkušenosti budou jistě zajímavé a rád se s námi o ně podělí v další novince na tomto webu.

Nepal_Earthquake

Earthquake Disaster in Nepal


TIEMS (The International Emergency Management Society) je mezinárodní organizací poskytující globální fórum pro výchovu, vzdělávání, certifikaci a politiku pro krizové řízení a zvládání katastrof. TIEMS po světě zřizuje národní pobočky, které realizují své aktivity pod heslem “Mysli globálně a pracuj lokálně.”

Ono se to nakonec pozná, až když se něco opravdu stane

Bezpečnost

Jaroslav_PejcochRozhovor s předsedou představenstva T-SOFT a.s. Ing. Jaroslavem Pejčochem na téma bezpečnosti dat ve firmách a organizacích.

Úryvek z rozhovoru:

“…Pomáháme organizacím poznat a nacvičit si, jak dělat věci správně. A nezůstanou po tom jen papíry či nějaká data, ale poučení lidé, kteří budou vědět, když „to“ přijde opravdu. I nováčci se takto zapojí snadněji a rychleji než studiem směrnic. …”

Celý rozhovor.

Podíleli jsme se na vzniku prvního centrálního dispečinku v ČR

04/02/201504/02/2015 Zdravotnictví Zdravotnictví
Zdravotnictví

zzs_fnb_fnuskVe Fakultní nemocnici Brno byl otevřen první společný centrální dispečink ve zdravotnickém zařízení u nás. Unikátní prostor v sobě integruje technické, zdravotnické a krizové dispečerské pracoviště. Jejich spolupráce bude využita zejména v krizových stavech – hromadný příjem pacientů, evakuace, ohrožení nebo havárie. Celá zpráva.

Unikátnost společného dispečinku spočívá ve spojení dispečinků dvou nemocnic – Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Spojením dispečinků došlo k výrazné optimalizaci umisťování pacientů na urgentních příjmech.

 

Dispečink je vystavěn na moderních technologiích. Z dílny T-SOFT jsme přispěli produktem BRZ, který představuje datové propojení zdravotní záchranné služby a nemocnic. Toto řešení efektivně zajistí:

 • Řízené směrování pacientů mezi ZZS a nemocnicemi.
 • Avízo o pacientech již během transportů od ZZS do nemocnic na mobil přijímajícího lékaře.
 • Sdílení dat o lůžkových kapacitách a výlukách příjmových míst.
 • Přípravu nemocnic na příjem konkrétního pacienta.

 

1443_afd6a44c7d1444_afd6a44c7d

 

 

 

 

 

Fakultní nemocnice Brno používá pro příjem urgentních pacientů systém DUP (Dispečink urgentních příjmů), který je s BRZ plně kompatibilní. Jeho úkolem je řídit každodenní provoz nemocnice na vstupu:

 • logo-dupSvolávání týmů na příjmové oddělení
 • Lůžková kapacita
 • Konziliární řád
 • Traumatologický plán
 • Evakuační plán

Náš projekt v soutěži Egovernment The Best 2014

12/01/201512/01/2015 Produktové novinky Produktové novinky
Produktové novinky

Náš projekt Rozvoj služeb eGovernmentu – Statutární město Chomutov se umístil na 10. místě v soutěži Egovernment The Best 2014.

chomutov_2011_logo_RGBMezi jeho nejdůležitější přínosy patří:

 • Úspora provozních nákladů Magistrátu města Chomutov (MMCH)
 • Úspora času vedoucích pracovníků a úředníků MMCH
 • Přístup ke správným a zaručeným informacím mezi orgány veřejné správy
 • Zvýšení IT bezpečnosti
 • Úspora času občanů správního obvodu Statutárního města Chomutov
 • Snížení hladiny nekomfortu občana při kontaktu s veřejnou správou
 • Zvýšení prestiže veřejné správy

Výsledky letošního ročníku soutěže Egovernment The Best 2014 byly vyhlášeny 24. listopadu 2014 v Obecním domě v Praze. Tato soutěž prezentuje nejzajímavější projekty elektronizace veřejné správy v daném roce.

Pivo, zbraně i tvarůžky (kořeny českého podnikání)

22/12/201422/12/2014 Novinky Novinky
Novinky

Kniha

V prosinci 2014 vydala nadace T-SOFT Eternity ve spolupráci s týmem Univerzity Karlovy knihu o podnikatelích meziválečného období, která představuje předválečné kořeny českého podnikání nejen z pohledu byznysu, ale i péče o zaměstnance, mecenášství a charity. Publikace nese název: „Pivo, zbraně i tvarůžky“ s podtitulem „Podnikatelé meziválečného Československa ve víru konjunktur a krizí“.

Vypráví životní příběhy takřka dvou desítek osobností z řad prvorepublikového podnikového managementu, které vyjadřují širokou, ba nepřebernou pestrost podnikatelských aktivit na československém území. Nechybí známá jména jako Arnošt Rolný nebo Václav Klement.

Koupí této knihy přispějete na nadační projekty T-SOFT Eternity.

Legislativa k zákonu o kybernetické bezpečnosti je kompletní

18/12/201418/12/2014 Bezpečnost Bezpečnost
Bezpečnost

Pro ty z vás, kteří netrpělivě vyhlíželi konečné znění připravovaných prováděcích vyhlášek k zákonu o kybernetické bezpečnosti č. 181/2014 Sb., máme potěšující informaci, že vyhlášky v definitivním znění byly 15. 12. 2014 vloženy do elektronické knihovny vlády eKLEP a zaslány k publikování ve Sbírce zákonů. Vyhlášky nabudou účinnosti 1. 1. 2015. Text vyhlášek je ke stažení zde.